Πειραιώς και Επονιτών 21

Εγγραφές μαθητριών στην Α΄ τάξη του Ραλλείου Γυμνασίου Θηλέων

Αγαπητοί γονείς,

Όπως είναι γνωστό το Γυμνάσιό μας είναι ένα πολυσυλλεκτικό σχολείο που δέχεται αποκλειστικά μαθήτριες, από όλες τις περιοχές.

Η έναρξη υποβολής  αιτήσεων εγγραφής στην Α΄ τάξη για το σχολικό έτος 2017-18 είναι η 20η Μαρτίου 2017 και η λήξη η 19η  Μαΐου 2017. Η κλήρωση (αν χρειαστεί) θα γίνει στις 22 Μαΐου 2017 στις 18.00

Για την υποβολή αίτησης δεν χρειάζεται η προσκόμιση κανενός εγγράφου, η δε αίτηση δίνεται από το σχολείο μας.  Η κατάθεση αίτησης εγγραφής δεν αποκλείει την παράλληλη κατάθεση αίτησης και σε κάποιο Πρότυπο - Πειραματικό σχολείο. Να σημειωθεί ότι η εισαγωγή των μαθητριών στο σχολείο μας γίνεται χωρίς εξετάσεις.

Οι αιτήσεις υποβάλλονται στο γραφείο του Ραλλείου Γυμνασίου  Θηλέων Πειραιά, που στεγάζεται στο καινούργιο κτίριο επί των οδών Πειραιώς και Επονιτών (παραπλεύρως της Στατιστικής Υπηρεσίας) κατά τις εργάσιμες ημέρες  (ώρες 09:00 έως 13:00).

Τηλέφωνο για επικοινωνία 210 4297425.

E-mail: mail@gym-ralleion.att.sch.gr

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το σχολείο μας κάντε κλικ εδώ.

Ο Διευθυντής

Θρασύβουλος Μαραγκόζογλου