Καραΐσκου 147 & Μπουμπουλίνας

Κλήρωση μαθητριών για την εισαγωγή στην Α΄Γυμνασίου

Ανακοινώνεται ότι  λόγω του μεγάλου αριθμού των αιτήσεων που έγιναν για εισαγωγή μαθητριών στην Α΄Γυμνασίου της σχολικής περιόδου 2015-16 η κλήρωση για την επιλογή των μαθητριών που θα φοιτήσουν θα γίνει την Τετάρτη 27 Μαΐου 2015 στις 6 το απόγευμα στον τέταρτο όροφο του σχολείου.

Σημειώνεται ότι:

α) μπορείτε να παραβρεθείτε στην κλήρωση και

β) μετά τα αποτελέσματα στις εισαγωγικές εξετάσεις ή την κλήρωση στα Πρότυπα - Πειραματικά σχολεία κάποιος αριθμός μαθητριών θα φύγει από το σχολείο μας και θα αναπληρωθεί από τις επιλαχούσες της κλήρωσης (με τη σειρά που κληρώθηκαν), οπότε το πιθανότερο είναι ότι ακόμη και οι μαθήτριες που δεν θα κληρωθούν θα φοιτήσουν τελικά στο σχολείο μας.

Υπενθυμίζεται ότι οι αιτήσεις εγγραφής συνεχίζονται μέχρι και το μεσημέρι της 27ης Μαΐου 2015.