Ευρ.Προγράμματα

Αειφόρο σχολείο

Συνέντευξη στο Flash 96 για την προβολή και υποστήριξη του "Βραβείου Αειφόρου Σχολείου"

Την Τετάρτη 7 Μαρτίου 2012 η μαθήτρια Μυρτώ Στάνιου από την ομάδα Πρασίνου και Ζωοφιλίας έδωσε συνέντευξη στο ραδιοφωνικό σταθμό Flash 96 στα πλαίσια της συνεργασίας του σταθμού με την ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ Περιβάλλοντος για την προβολή και την υποστήριξη του διαγωνισμού «Βραβείο Αειφόρου Σχολείου».  Να σημειωθεί  ότι το Ράλλειο Γυμνάσιο πέρυσι πήρε την πολύ τιμητική 5η θέση σε σύνολο  70 σχολείων στην πρώτη του συμμετοχή στο θεσμό.

Στην αρχή ακούγεται ο Διευθυντής του Ραλλείου Λυκείου Θηλέων Πειραιά και ταυτόχρονα αντιπρόεδρος της ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ Περιβάλλοντος & Πολιτισμού (ΕΛΛΕΤ) που οργανώνει το θεσμό κ. Δημήτρης Καλαϊτζίδης.

Από το 3.40΄ακούγεται η συνέντευξη της Μυρτώς Στάνιου.

Για να ακούσετε πατήστε εδώ.

επιστροφή στο Αειφόρο Σχολείο