Αρχική Σελίδα | Επικοινωνία English |

FAX 210-4297424

Ευρ. Προγράμματα

Επιμόρφωση Εκπαιδευτικών στις Νέες Τεχνολογίες

Στα πλαίσια του Επιχειρησιακού Προγράμματος "Κοινωνία της Πληροφορίας" του Γ΄Κοινοτικού Πλαισίου Στήριξης το Ράλλειο Γυμνάσιο Θηλέων Πειραιά ως επιλεγμένο Κέντρο Στήριξης Επιμόρφωσης (ΚΣΕ) επιμόρφωσε 66 εκπαιδευτικούς Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης στην "Αξιοποίηση των Τεχνολογιών της Πληροφορίας και των Επικοινωνιών στην Εκπαίδευση".

Πιο συγκεκριμένα σε 6  Προγράμματα που διεξήχθησαν  τις περιόδους 17/9-19/11/2002 και 10/3-18/5/2003 οι εκπαιδευτικοί επιμορφώθηκαν στη χρήση βασικών προγραμμάτων (Windows, Word, Excel, Power Point, Internet Explorer, Outlook) και εξοικειώθηκαν με τους υπολογιστές και τις περιφερειακές τους μονάδες (εκτυπωτής, σαρωτής).

Εκπαιδευτές στα Προγράμματα του Κέντρου μας, που παρακολούθησε μεταξύ άλλων η συντριπτική πλειοψηφία των καθηγητών (-τριών) του σχολείου μας ήταν οι κ.κ. Αρφανάκος Νίκος και Χατζηκωνσταντής Νίκος, ενώ συντόνισαν οι κ.κ. Καλαϊτζίδης Δημήτριος, Ανδρέου Κων/νος και Αρφανάκος Νίκος.

Μετά το τέλος των περισσοτέρων προγραμμάτων ακολούθησε έξοδος σε ταβέρνες του Πειραιά προς "ανάκτηση δυνάμεων" και ... εξέταση των κεκτημένων γνώσεων συνοδεία κιθάρας και μπουζουκιού.

επιστροφή στα Ευρ. Προγράμματα

Αρχική Σελίδα | Επικοινωνία |