Σας ενημερώνουμε ότι λόγω βλάβης στον server του Πανελληνίου Σχολικού Δικτύου, που φιλοξενεί τις ιστοσελίδες των σχολείων, η ιστοσελίδα μας δεν λειτουργούσε από την Τετάρτη 6 Μαΐου 2020 έως και το μεσημέρι της Κυριακής 10 Μαΐου 2020. Ζητούμε συγγνώμη για την ταλαιπωρία αν και το πρόβλημα δεν είχε σχέση με το σχολείο μας. Ως αποτέλεσμα αυτού δίνεται ΠΑΡΑΤΑΣΗ στην κατάθεση αιτήσεων εγγραφής για την Α΄Γυμνασίου της σχολικής περιόδου 2020-21 έως τη ΔΕΥΤΕΡΑ 11 ΜΑΪΟΥ 2020 στις 23:59 το βράδυ.

Μέχρι και τη στιγμή της βλάβης είχαμε 305 αιτήσεις για 100 θέσεις. Η κλήρωση για την επιλογή των μαθητριών που θα φοιτήσουν στην Α΄Γυμνασίου του σχολείου μας την περίοδο 2020-21 θα γίνει την Τετάρτη 13 Μαΐου 2020 στις 11 το πρωί παρουσία εκπροσώπου της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά, εκπροσώπου της Σχολικής Επιτροπής σχολείων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Πειραιά και  εκπροσώπου του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας. Τα αποτελέσματα θα αναρτηθούν στην ιστοσελίδα του σχολείου αμέσως μετά την ολοκλήρωση της κλήρωσης το μεσημέρι της Τετάρτης 13 Μαΐου 2020.