Σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 1 Φεβρουαρίου 2021 ξεκινάει η δια ζώσης λειτουργία του σχολείου. Οι μαθήτριες οφείλουν να βρίσκονται στο σχολείο το αργότερο  στις 8.15 π.μ. και να κατευθυνθούν  απευθείας στις αίθουσες διδασκαλίας του τμήματός τους.

Ισχύουν όλα τα μέτρα προστασίας που εφαρμόστηκαν  στον πρώτο ενάμιση μήνα λειτουργίας του σχολείου (μάσκες, αποστάσεις, καθαριότητα χεριών, αερισμός αιθουσών, απολύμανση χώρων, αποφυγή χρήσης ξένων αντικειμένων, απαγόρευση χρήσης τηλεφώνων του  σχολείου κλπ.)

Τονίζεται ότι για να αποφύγουμε, όσο είναι δυνατό, την ύπαρξη κρουσμάτων COVID-19 στο σχολείο μας, καλούνται οι γονείς με την παραμικρή υποψία κρούσματος (δηλαδή συμπτώματα όπως πυρετός, βήχας, δύσπνοια  κλπ.) σε μαθήτρια ή οικείο πρόσωπο να ενημερώνουν το σχολείο, να κρατούν τη μαθήτρια στο σπίτι και, ει δυνατόν, να ζητούν ιατρική συμβουλή.

Το πρόγραμμα του σχολείου είναι αυτό που εφαρμόστηκε στην τηλεκπαίδευση και το ωράριο λειτουργίας διαμορφώνεται ως εξής:

Ωράριο-Λειτουργίας