Σας ενημερώνουμε ότι το προσεχές διάστημα θα ξεκινήσει η Ενισχυτική Διδασκαλία που απευθύνεται κυρίως σε μαθητές / μαθήτριες που έχουν δυσκολίες με τα μαθήματά τους. Κριτήριο για την επιλογή-συμμετοχή των μαθητών/τριών στα τμήματα μαθημάτων Ενισχυτικής Διδασκαλίας, μετά από σχετική ενημέρωση και αίτηση των γονέων και κηδεμόνων, αποτελεί η επίδοση του/της μαθητή/τριας στο αντίστοιχο μάθημα. Τα μαθήματα που διδάσκονται είναι Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία και Αγγλικά. Θα καταβληθεί προσπάθεια να γίνει το σχολείο μας Κέντρο Ενισχυτικής Διδασκαλίας (αν υπάρχουν αρκετές συμμετοχές) ώστε τα μαθήματα να γίνονται στο χώρο των μαθητριών αμέσως μετά το τέλος των προγράμματος του σχολείου.

Αν ενδιαφέρεστε να κάνετε αίτηση συμπληρώστε το έντυπο που ακολουθεί και στείλτε το στο mail του σχολείου mail@gym-ralleion.att.sch.gr

Υπόδειγμα_1 αίτησης_δήλωσης μαθημάτων 2022_23