Δραστηριότητες >> Θέατρο

"Η Επιτυχία"

Στα πλαίσια του πολιτιστικού διήμερου που διοργάνωσε το σχολείο μας παρουσιάστηκε στις 13 Μαΐου 2004 η θεατρική παράσταση με τίτλο «Η Επιτυχία».

Το έργο αποτελεί διασκευή του κλασικού παραμυθιού της Σταχτοπούτας (με την κακιά μητριά και τις αδελφές της) στη σύγχρονη πραγματικότητα. Η Επιτυχία γίνεται στόχος της Τεμπελιάς, της Ημιμάθειας και της Τσαπατσουλιάς αλλά η Μελέτη και η δικαιοσύνη είναι οι νικήτριες.

Συμμετείχαν οι μαθήτριες: Αναστασιάδου Κυβέλη(Γ1), Καραμπού Ειρήνη(Β2), Δαμίγου Μαρία(Γ2), Θωμαϊδου Αναστασία(Β1), Καραμπότη Μαρία(Β2), Χριστοφοράτου Γλυκερία(Β4) και Τσουρούφλη Ειρήνη(Β4).

Συνεργάστηκαν στα σκηνικά της παράστασης οι μαθήτριες Μαράκη Κατερίνα(Β2) και Πολυζωίδου Θεοδώρα(Α3).

Υπεύθυνες οργάνωσης: οι καθηγήτριες Κυρίτση Μαρία και Λεκάκου Σοφία.

επιστροφή στο Θέατρο

επιστροφή στο Διήμερο Εκδηλώσεων