Ανακοινώνεται ότι με το άνοιγμα των σχολείων την 1η Σεπτεμβρίου 2020 (για τους εκπαιδευτικούς σε πρώτη φάση) επιτρέπεται η είσοδος γονέων στο σχολείο (για μετεγγραφές προς ή από το σχολείο) μόνο κατόπιν τηλεφωνικού ραντεβού και χρήση μάσκας. Όσον αφορά τους γονείς των επιλαχουσών μαθητριών της Α΄Γυμνασίου θα πρέπει να περιμένουν τηλεφωνική ειδοποίηση από τη διεύθυνση του σχολείου ώστε να προσέλθουν και να πάρουν το έντυπο μετεγγραφής στο σχολείο μας. Θα τηρηθεί αυστηρά η σειρά κλήρωσης. Κάθε φορά που ο κηδεμόνας μαθήτριας που έχει κληρωθεί και εγγραφεί στην Α΄Γυμνασίου αιτείται την μετεγγραφή της σε άλλο σχολείο, θα ειδοποιείται ο κηδεμόνας  της πρώτης κατά σειρά τη δεδομένη χρονική στιγμή επιλαχούσας.

Το τηλέφωνο επικοινωνίας με το σχολείο είναι 210 4297425.