Συνεχίζονται με αμείωτο ρυθμό οι αιτήσεις για εγγραφή στην Α΄Γυμνασίου του σχολείου μας για τη σχολική περίοδο 2020 – 21. Μέχρι το βράδυ της 12ης Απριλίου 2020 ο αριθμός αιτήσεων ήταν 198. Άρα θα υπάρξει κλήρωση για να επιλεγούν οι 100 μαθήτριες που θα εγγραφούν. Η κλήρωση προγραμματίζεται να γίνει την εβδομάδα από 11 έως 15 Μαΐου 2020 (θα υπάρξει σχετική ανακοίνωση). Θυμίζουμε ότι:

Οι αιτήσεις για εγγραφή γίνονται ηλεκτρονικά μέσα από την ιστοσελίδα του σχολείου  από τη Δευτέρα  23 Μαρτίου 2020 (ώρα 00:00)  μέχρι την Παρασκευή 8 Μαΐου 2020 (ώρα 23:59). Στο e-mail, που θα εισάγετε στη φόρμα εγγραφής, μέσα στις επόμενες πέντε το πολύ ημέρες, θα σας έρχεται ο αριθμός ειδικού πρωτοκόλλου με τον οποίο καταχωρήθηκε η αίτηση σας και με τον οποίο θα συμμετάσχετε στην κλήρωση. Η αίτηση στο σχολείο μας δεν σας αποκλείει αν θέλετε να κάνετε αίτηση και σε κάποιο Πρότυπο / Πειραματικό σχολείο ταυτόχρονα. Για όσες μαθήτριες κληρωθούν  και επιθυμούν να χρησιμοποιούν για τη μετακίνηση τους πούλμαν θα υπάρξει μέριμνα από το Σύλλογο Γονέων (θα ακολουθήσει νεότερη ενημέρωση μετά την κλήρωση)