Η κλήρωση για την επιλογή των μαθητριών που θα φοιτήσουν στην Α΄Γυμνασίου του σχολείου μας την περίοδο 2020-21 θα γίνει την Τετάρτη 13 Μαΐου 2020 στις 11 το πρωί παρουσία εκπροσώπου της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά, εκπροσώπου της Σχολικής Επιτροπής σχολείων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Πειραιά και  εκπροσώπου του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας. Τα αποτελέσματα καθώς και οδηγίες για την εγγραφή θα αναρτηθούν στην ιστοσελίδα του σχολείου αμέσως μετά την ολοκλήρωση της κλήρωσης το μεσημέρι της Τετάρτης 13 Μαΐου 2020.

Υποβλήθηκαν 327 αιτήσεις. Ο αριθμός των μαθητριών που θα φοιτήσουν στην Α΄ Γυμνασίου  την επόμενη σχολική περίοδο ανέρχεται σε 100. Πέρα από τις 100 μαθήτριες θα κληρωθούν και 50 επιλαχούσες, που θα πάρουν (με σειρά προτεραιότητας τη σειρά κλήρωσης) τις θέσεις μαθητριών που κληρώθηκαν και για οποιοδήποτε λόγο δε θα φοιτήσουν τελικά στο σχολείο μας.