Η κλήρωση για την επιλογή των μαθητριών που θα φοιτήσουν στην Α΄ Γυμνασίου του σχολείου μας την περίοδο 2022-23 θα γίνει τη Δευτέρα 16 Μαΐου 2022 στις 2 το μεσημέρι παρουσία του Προϊσταμένου της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά, της Αντιδημάρχου Παιδείας του  Δήμου Πειραιά, της Προέδρου της Σχολικής Επιτροπής Δ.Ε.  και  εκπροσώπων του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας. Η κλήρωση θα καλυφθεί διαδικτυακά μέσω του συνδέσμου https://minedu-secondary.webex.com/meet/narfanakos. Τα αποτελέσματα καθώς και οδηγίες για την εγγραφή θα αναρτηθούν στην ιστοσελίδα του σχολείου μετά την ολοκλήρωση της κλήρωσης, το απόγευμα της Δευτέρας 16 Μαΐου 2022.

Υποβλήθηκαν 293 αιτήσεις. Ο αριθμός των μαθητριών που θα φοιτήσουν στην Α΄ Γυμνασίου  την επόμενη σχολική περίοδο ανέρχεται σε 100. Από τις 293 αιτήσεις οι 16 αφορούν μαθήτριες, αδελφές νυν μαθητριών του Ραλλείου Γυμνασίου/Λυκείου, που αυτοδικαίως θα εγγραφούν στην Α΄ Γυμνασίου. Άρα απομένουν να κληρωθούν   84 μαθήτριες. Επίσης θα κληρωθούν και 50 επιλαχούσες, που θα πάρουν -με σειρά προτεραιότητας ανάλογα με τη σειρά κλήρωσής τους- τις θέσεις μαθητριών που θα κληρωθούν και για οποιονδήποτε λόγο δεν θα φοιτήσουν τελικά στο σχολείο μας.