Μια εξαιρετική και προκλητική για όλους μας ομιλία και συζήτηση απόψε (Δευτέρα 29-1-2024) με τον δρ Κωνσταντίνο Αποστολόπουλο, Σύμβουλο Εκπαίδευσης ΠΕ04 και μέλος της ΑΔΙΠΔΕ, για τις εναλλακτικές μορφές αξιολόγησης των μαθητών/μαθητριών.
Πικρές διαπιστώσεις από τους συμμετέχοντες (χαμηλή χρηματοδότηση της παιδείας, υπερβολικός φόρτος, υπερβολική ύλη, πολυάριθμες τάξεις, πολλά παιδιά με μαθησιακές δυσκολίες) αλλά και μια αισιοδοξία για το μέλλον.
Ευχαριστούμε πολύ τον κ Κώστα Αποστολόπουλο
Μπορεί να είναι εικόνα 2 άτομα και κείμενο που λέει "Meeting Info Show Menu Bar ΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟ... 49% Εναλλακτικές μορφές αξιολόγησης- Ενδεικτικά παραδείγματα με έμφαση στα μαθήματα Φυσικών Επιστημών Επιμορφωτική ημερίδα Ραλλείου Γυμνασίου 29 Ιανουαρίου 2024 Αποστολόπουλος, Σύμβουλος Εκπαίδευσης ΠΕΟ4, Διεύθυνση Δ.Ε. 8' Αθήνας"