Στον αγιασμό για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς 2022-23 που τελέστηκε σήμερα Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου 2022 στον προαύλιο χώρο του Ραλλείου Γυμνασίου-Λυκείου Θηλέων Πειραιά, μας τίμησαν με την παρουσία τους ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Πειραιώς κ. Σεραφείμ, η Υφυπουργός Πρόνοιας και Κοινωνικής Αλληλεγγύης κ. Δόμνα Μιχαηλίδου, ο αντιπεριφερειάρχης Πελοποννήσου κ. Αναστάσιος Γκιολής, ο Αντιδήμαρχος Πειραιά κ. Δημήτριος Καρύδης, ο Περιφερειακός Διευθυντής Εκπαίδευσης κ. Γεώργιος Κόσσυβας, ο Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά κ. Διονύσιος Αναστασόπουλος, ο οργανωτικός συντονιστής ΠΕΚΕΣ Πειραιά κ. Παναγιώτης Πεφάνης και η Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου κ. Χρυσάνθη Κουμπάρου.

Χαιρετισμό απηύθυναν ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Πειραιώς κ. Σεραφείμ, ο διευθυντής του Ραλλείου Γυμνασίου κ. Δημήτριος Δημητρόπουλος, η διευθύντρια του Ραλλείου Λυκείου κ. Κωνσταντίνα Βλαχάκου, η Υφυπουργός Πρόνοιας και Κοινωνικής Αλληλεγγύης κ. Δόμνα Μιχαηλίδου, ο Αντιδήμαρχος Πειραιά κ. Δημήτριος Καρύδης, ο Περιφερειακός Διευθυντής Εκπαίδευσης κ. Γεώργιος Κόσσυβας και ο Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά κ. Διονύσιος Αναστασόπουλος.

Καλή και Δημιουργική Σχολική Χρονιά με υγεία, πρόοδο, δύναμη και υπομονή στις μαθήτριες, τους γονείς και τους εκπαιδευτικούς!